تبلیغات
افشاگر - *** بی پرده با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ***

جمعی از دانشجویان اهل سنت ایرانی، در اعتراض به مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی نامه ای نوشته اند و در آن بی پرده با وی سخن گفته اند.

به گزارش بولتن نیوز، این نامه بدین شرح است:

"یا اهل العالم، ما فریاد مظلومیت و دادمان را به کدامین محکمه ببریم، جز ضمیر هوشیار و روح پاک فرزندان ایران اسلامی

دانشگاهیان اهل سنت چگونه بگویند عبدالحمید اسماعیل زهی نماینده ما نیست و گفته های او گفته های ما نیست، ما آنچه می اندیشیم را بارها در محافل مختلف و آیین های متعدد نظیر 22 بهمن ، روز قدس و ... گفته ایم. ما پاره ای از تن میهنیم خاک ما، مام ماست.

اهل سنت، به تشییع جنازه شرور فراری نمی روند که بعد از آن توجیه کنند و بگویند: او فراری بود، شرور نبود!

مولوی عبدالحمید:

"طبق علم و آگاهی ما، سردار "تاج محمد" فرد شروری نبوده، بلکه فراری بوده است، و باید بین انسانی که فراری است و کسی که اقدامات شرورانه انجام می دهد فرق قائل بود"

"بنده چند سالی است که به خاطر برخی ملاحظات، که مسئولین استانی در جریان هستند، در راهپیمایی 22 بهمن شرکت نکرده ام."

در هر جمعه باید نگران اظهار نظر های غیر مسئولانه مولوی عبدالحمید باشیم و از این درد بر خود بپیچیم که تریبون مقدس نماز جمعه زاهدان به دست کیست! چگونه به دست نا اهل و کم سوادی افتاده است که هر آنچه به ذهنش خطور می کند به زبان می آورد. چگونه تناقضات افکار ایشان را در مواجه با سوالات مردم و دانشجویان پاسخ دهیم؟

مولوی عبدالحمید:

"در کشور ما اگر کسی سلاح به همراه داشته باشد ، و یا مواد مخدر از قبیل تریاک ، هروئین و... حمل کند، اعدام می شود و گسترده ترین اعدامها مربوط به مواد مخدر است ، در حالی که این مجازات اسلامی نیست، مجازات اینگونه موارد تعزیر است ." منبع : سایت سنی آنلاین

نظرات علماء و فقهای اهل سنت :

ابن تیمیه ، این قیّم، امام ذهبی و زرکشی : معتقدند سزای تولید و توزیع کنندگان مواد مخدر ، همان حد شراب است . چرا که دلایلی که درباره حرمت شراب وارد شده است شامل تمام مسکرات می باشد .

ماده 174- قانون مجازات اسلامی : حد شرب مسکر برای مرد و زن 80ضربه تازیانه است .

ماده 179- قانون مجازات اسلامی : هرگاه کسی چند بار شرب مسکر بنماید و بعد از هر بار، حد بر او جاری شود اگر شرب مسکر خود را ادامه بدهد و توبه ننماید در مرتبه سوم کشته می شود .

دکتر عبدالله بن محمد بن احمد الطیّار : می گوید اگر با وجود اقامه حد شراب ، باز هم دست از کار خود بر نداشت حاکم می تواند برحسب نظریه خویش حکم تعزیر بر او اجرا نماید و حتی حکم اعدام او را صادر نماید . ایشان همچنین در ادامه می فرماید تولید و کشت مواد مخدر از بدترین انواع فساد فی الارض و گسترش رذیله و اعلان مسکرات است. (مواد مخدر در اسلام ص 188)

شیخ محمود شلتوت و دکتر خالق نواوی از جمله اندیشمندان بزرگ جهان اسلام هستند که تجارت مواد مخدر را تحت عنوان محارب قرار داده اند ( التشریع الجنایی فی الشریعه الاسلامیه و القانون الوضعی ، نواوی ص 264)

قطع نامه شماره 85 به تاریخ 11/11/1401 ه . ق مجمع فقهی علمای فقهی عربستان :

هرکسی مواد مخدر را رواج دهد (چه با طریق ساختن ، وارد کردن ، خرید و فروش ، حمل و امثال اینها از راه های دیگر ترویج) اگر این عمل نخستین بار باشد باید تعزیر شود مانند: شلاق زدن ، زندان کردن و یا هر دو با هم ، بنابر رای قاضی . و اگر این عمل از او به صورت مکرر دیده شود به گونه های باید تعزیر شود که شرش از جامعه کوتاه گردد ، اگر چه به اعدامش بیانجامد ، زیرا او با انجام این عمل مفسد فی الارض قرار گرفته و از افرادی به شمار می آید که گناه در قلوبشان ریشه دوانیده است و محققین اهل علم ثابت کرده اند که اعدام ، نوعی تعزیر است . مصوبات مجمع فقهی جده ص 120

مولوی عبدالحمید(مسجد مکی):

من امیدوار نیستم که اجازه دهند اهل سنتی هم کاندید(!) شود 91.11.20

( کاندید در لغت نامه دهخدا به معنای احمق و کودن به کار رفته است. البته از ساحت برادران مسلمان به دور می باشد، اما جناب عبدالحمید کمترین مطالعه ای در موضوعات سیاسی نداشته و از این قبیل اشکالات در سخنرانی هایشان بسیار است )

آقای اسماعیل زهی، شما که با مسائل بین المللی، سیاست داخلی،ادیان و حتی تاریخ و اندیشه فقه اهل سنت و بالاخص تفکر امام اعظم آشنایی کافی ندارید چرا مواضعی اتخاذ می کنید که دودش به چشم برادران شیعه و سنی برود، جنابعالی که خود را سرآمد علمای اهل سنت می دانید کدام کتاب و مقاله را به ساحت علم عرضه داشته اید؟!

مولوی عبدالحمید(مسجد مکی):

"...بسیاری این اعتراضات (در عراق) را به صهیونیسم بین الملل و استکبار جهانی منتسب می کنند، اما اینگونه نیست(!). 91.10.29

"برخی جاها هست که اقلیت رئیس جمهور هم میشود ودر هندوستان نخست وزیر که همه کار دستش است یک سیک است ، سیک ها در هندوستان یک اقلیت محض هستند اما اینقدر آزادی و سعه صدر است که یک فردی از اقلیت اگر استعداد داشته باشد می تواند حاکم اکثریت باشد"

(کاش جناب اسماعیل زهی می گفتند که سیک ها چه کسانی هستند و با حمایت کدام کشور در هندوستان رشد کردند و قدرت را به دست گرفتند؟؟)

سخنرانی های شما در مسجد مکی به قدری بی محتوا و دارای اشکال است که گروه رسانه ای شما آن را اصلاح کرده و مجدداً انتشار می دهند، تو را به همان الله تعالی که بسیار از او یاد می کنید تریبون نماز جمعه را رها کرده و به امور شخصی خود بپردازید، شما را به مسائل جهانی چه کار! با کدام سابقه سیاسی و بین المللی و کدام مطالعه در این عرصه به خود اجازه اظهار نظر می دهید، بیان نظرات از تریبون نماز جمعه (که بنا به مبانی فقهی اهل سنت در حال حاضر توسط شما غصب شده است) در موضوعاتی که به آنها تسلط ندارید، منع شرعی دارد و این بزرگترین گناه یک سخنران است. توبه کنید که خداوند بسیار آمرزنده است.

متن اصلی سخنرانی عبدالحمید در مسجد مکی که در سایت سنی آنلاین سانسور شده است:

"... و همه این آسمانها را با همه گستردگی و ماه و ستارگان و کرات را که چه بسا از کره زمین هم بزرگتر است(!) خدا آفریده و چه خدایی بزرگ است که این زمین را با این گستردگی آفریده است. دارای چه ضخامتی و قطری است که بشر نتوانسته از یک طرف سوراخ کند و به طرف دیگر برسد هیچ قدرتی نتوانسته دستگاهی بسازد و برود داخل زمین و سفتیهایی دارد که هیچ کس نمی تواند برود. چنان داغ است که دستگاهها را ذوب می کند. خدا می داند این کره به شکل تخم و توپ داخلش چیست(!) و چه موجوداتی است و برخی کارشناسان نظرشان این است که در قعر زمین جهنم موجود است(!)."91.11.27

ما دانشگاهیان ایران اسلامی از آنچه غیر از اندیشه های امام اعظم، و علمای اسلام است بیزاری می جوییم و کم سوادان و نا اهلان را از خود ندانسته و از الله تعالی رهایی آنان را از جهل مسئلت می نماییم."

جمعی از دانشگاهیان ایران عزیز